Pro žadatele

Finanční prostředky rozdělujeme skrze tematické grantové výzvy. Informace o nich jsou k dispozici na této stránce společně s nejčastějšími dotazy.
Nové otevřené výzvy připravujeme na rok 2024.
Group
Group
Group

Grantové výzvy

Příjem žádostí byl ukončen

Akcelerátor osamostatňování II

Prostřednictvím otevřené výzvy podpoříme aktivity a přístupy usnadňující osamostatňování mladých dospělých se zdravotním znevýhodněním. Program cílí na organizace, které pracují s rodinami, které mají děti se zdravotním znevýhodněním, a hledají cesty, jak usnadnit zapojení lidí se zdravotním znevýhodněním do samostatného života. Více informací o předchozím běhu Akcelerátoru osamostatňování, na který tento program navazuje, najdete zde.

Příjem přihlášek

do 29. 4. 2024 (23:59)

Realizace

6/2024 – 12/2025
Stáhněte si kompletní
znění výzvy.
Group
Group

Nejčastější otázky

Pro jakou oblast můžu získat prostředky?
Jsme si vědomi toho, že chytrá řešení mohou existovat v jakékoli oblasti a mnoha formách. V zájmu co největšího dopadu podporujeme projekty vzniklé pod hlavičkou především odborných organizací, které se soustředí na péči o lidi na konci života, pomoc rodinám dětí se zdravotním znevýhodněním a rozvoj všeobecného vzdělávání.
Jak často vypisujete grantové výzvy?

Granty nejsou vypisovány na pravidelné bázi. Všechna avíza a podrobnosti jsou vždy včas k dispozici na této stránce nebo našem facebookovém profilu.

Jak mohu získat prostředky?
O prostředky mohou žádat organizace, jejichž záměr odpovídá některé z grantových výzev, které během roku vypisujeme. Běžně nepodporujeme fyzické osoby a projekty mimo grantové výzvy.
Jak probíhá grantové řízení?
Podrobnosti pro přihlášení a proces výběru jsou vždy popsány v rámci každé výzvy a probíhají prostřednictvím systému Flexi-Grant. Řízení má obvykle dvě kola – na základě podání písemné žádosti jsou vybráni kandidáti, kteří pak svůj záměr osobně prezentují odborné komisi.

Kam dál?